Rečnícka otázka, na ktorú budeme hľadať odpoveď v tomto článku. Alebo lepšie napísané, odpovede. Už nadpisom sa vám snažíme napovedať, že je lepšie mať jedného dvorného tatéra. A tu sú hlavné dôvody prečo:

Lebo vám spolu funguje “chémia”

S tatérom, s ktorým / s ktorou zafunguje “chémia” a rozumiete si aj osobnostne, všetko ide ľahšie. Konzultácia, príprava motívu, ale aj samotné tetovanie, smalltalk či fotenie. Dokonca aj dohadovanie ceny. Predsalen, nie je príjemné si pri pohľade na tetovanie vybaviť aj atmosféru či vtipnú story zo štúdia?

 

Lebo už máte vybudovanú dôveru

Prvýkrat je to “oťukávanie” a trochu aj krok do neznáma. Naplnili sa vám očakávania? Super. Druhýkrat, už poznáte práce tatéra, spôsob komunikácie, prostredie a pod. A hlavne, je vysoko pravdepodobné, že sa jeho / jej zručnosti ešte za uplynulý čas zlepšili. Takže, v ideálnom svete sa dôvera voči umelcovi priamo úmerne zvyšuje počtom sedení v tetovacom štúdiu.

Lebo to vizuálne sedi ako celok

Mať rukáv, prípadne sériu tetovaní od jedného umelca sa vyplatí. Prečo? Minimálne preto, že to vyzerá esteticky príťažlivejšie. Predstav si, že vojdeš do kostola, kde by sa Michelangelova freska miešala so surealizmom od Dalího a podlaha bola pofŕkaná farbou od Jacksona Polocka. Pre jednorázovú návštevu je to v poriadku, ale vracať sem by sa vám určite nechcelo. Okej, toto asi nebol vhodný príklad, ale pochopili ste princíp:)

Investujete do umenia

Výberom jedného tatéra pre opakované návštevy štúdia, podporujete jeho profesionálny rast a rozvoj talentu. Svojím spôsobom dokonca investujete do jeho / jej umeleckej tvorby.  Je možné (alebo nie je nemožné), že raz, keď váš dvorný tatér/ka slávny/a, porastie aj pomyselný rešpekt voči umeleckých dielach na vašich telách.To sa teda oplatí. Len vyberajte správne.

A prečo mať na sebe práce od rôznych tatérov?

Samozrejme, môžete si pre každé nové tetovanie / časť tela vyberať nového umelca, či dokonca štúdio. Veľa ľuďom sa práve páči rôznorodosť prác a stávajú sa zberatelia umenia. Naša rada znie – ostaňte verní aspoň jednému štýlu tattoo, prípadne zachovaniu farebnosti či monochromatickosťi prác.