Blíži sa leto a po dlhých lockdownových mesiacoch doma, budú ľudia najradšej tráviť leto niekde na slnku. Tetovanie a slnko nie sú veľkí kamaráti, ale pri správnom zaobchádzaní vedia spolu existovať. Akých zásad sa držať pri vystavovaní svojho tetovania slnečnému žiareniu?

Nové tetovanie v lete. Áno, ale…

Dobrá správa je, že nové tetovanie si môžete dať aj počas leta. Platí však zásada, že by ste nemali prísť na tattoo session so spálenou kožou od slnka. Zároveň cca. 14 dní po tetovaní si neplánujte dovolenku pri mori a nechajte svoju kožu oddýchnuť pred slnkom a vodou. Keď sa vám podarí ísť s čerstvým tetovaním na dovolenku, snažte sa vyhnúť kúpaniu a zakrývajte si počas dňa tetované miesto textilom.

Ako ochrániť tetovanie pred slnkom?

Zásada číslo jeden – vždy si tetovanie natierajte opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom (UV 50 a vyššie). Dôležité je tak spraviť ešte pred pobytom na slnku, kým sa nemieša opaľovací krém s potom. Ideálny interval nanášania krému je približne každé 2 hodiny. Ak máte nové tetovanie, poskytuje produkt Sun block Balmtattoo ochranu pred slnkom + látky na hojenie tetovania v jednom. Tento produkt máme k dispozícii priamo v štúdiu Mad Ram Tattoo.

Prevencia alebo ako predísť blednutiu tattoo

Pite veľa vody, čím udržíte vašu pokožku hydratovanú. Hydratácia neznamená sprchovanie trikrát denne. Namiesto dlhých horúcich spŕch, ktoré môžu viesť k suchej pokožke, odporúčame kratšiu sprchu (max. 5 min.) vlažnou či studenou vodou. Ak už vystavíte svoju pokožku slnečnému žiareniu, skontrolujte či koža na tetovaní nie je viditeľne poškodená. Je len a len na vás, ako naložíte so všetkými radami z článku – vo výsledku môžete len získať, buď na vzhľade tetovania alebo vašom zdraví.