Určite ste sa už niekdy zamýšľali, ako prežiť tattoo session s ľahkosťou a zmierniť bolesť na minimum. Samozrejme, je pár fajnšmekrov, ktorí si bolesť doslova užívajú a ihla pod kožou je pre nich potešenie. V minulosti sme už vydali článok, dke sme spomínali mieru bolesti rozličných miest na tele. Nasledujúce tipy v článku uvítajú skôr tí, ktorí, majú s bolesťou problém, resp. ešte nevedia, čo ich čaká. Poďme na to!

 

Jedlo a pitie vopred

Šťastie praje pripraveným. Dopraj si pred sedením dobré jedlo a vypi dostatok tekutín – vodu alebo ovocnú šťavu. Nepreháňaj to však s množstvom, aby si nemusel/a každú chvílu odchádzať na WC. A určite sa nehydratuj alkoholom – ten spôsobí akurát, že budeš viac krvácať.

Relax pre myseľ

Znie to absurdne, ale tetovanie prežiješ s ľahkosťou práve vtedy, keď bude myseľ najviac uvoľnená a v kľude. Existuje na to jednoduchý recept. Ľahni / posaď sa čo najpohodlnejšie a zhlboka dýcha – nádych nosom, výdych ústami.

Odbúranie stresu pre telo

Ak zle znášaš bolesť, prines si predmet na odbúranie stresu – napríklad gumenú antistresovú loptičku, ktorú budeš stískať v ruke. Alebo minimálne žuvačky, veľa žuvačiek 🙂 Zároveň, neboj sa tatéra požiadať o zmenu polohy tela, pokiaľ už máš dosť. Je to úplne v poriadku.

 

Zabava – film, hudba

Sedenie trvá väčšinou pár hodín. Ak mäš problém obsedieť čo i len 15 minút v kľude, zaobstaraj si zábavku pre zmysly. Kniha, smartfón alebo ti Michal zapne film podľa Tvojho výberu na obrazovke. Extra tip – nabi si batériu na smartfóne, pripadne si dones powerbanku.

Lieky na tlmenie bolesti

Je to krajná možnosť, keď naozaj nevydržísť bolesť na koži alebo máš prah bolesti na vyššej úrovni. Opäť platí, menej je niekedy viac.

Dúfame, že sa vám osvedčí aspoň jeden zo spomínaných tipov a už čoskoro si rezervujete termín na info@madramtattoo.sk