Pandémia dočasne zavrela dvere tetovacích štúdii. To je fakt, na ktorom sa neda nič zmeniť. Vaše tetovanie však nemusí byť v nedohľadne. Ako to?  Vzniknutý čas môžete využiť na prípravu skutočne osobného návrhu na tetovanie – od zistenia preferovaného štýlu, výber prvkov motívov podľa osobnosti, až po umiestnenie na tele, kompozície a farebnosti. V ideálnom prípade, budete mať po tejto príprave jasnú predstavu o tetovaní, ktoré skutočne vystihne vašu podstatu…

 

Preferovaný štýl

Zistiť, aký máte preferovaný vizuálny štýl, chce čas a dôkladný prieskum. Ideálnou databázou pre odvetvie tattoo je momentálne Instagram alebo Pinterest, kde môžete hľadať práce profesionálnych tatérov podľa hashtagov -> napr. #ink, #inked, #tattooartist, #tattooed,
#tattooart, #art, #tattoolife, #tattooing. Prepokladáme, že ak už na tele máte tetovanie, otázku preferovaného štýlu máte viacmenej zodpovedanú.

 

Výber osobných prvkov tetovania

Práve kombináciou prvkov, ktoré sú vám blízke docielite, že na vašich telách vzniknú originálne tetovania. Môžu to byť napríklad silové zvieratá (lev, medveď, vlk, orol, líška, mačka, pes, sova, …), obľúbené čísla (dátumy narodení, štastné čísla, …), komixové či filmové postavy (Marvel, DC Comics, …), citáty a výroky (historické výroky, úryvky z piesní či poézie, …) alebo portréty reálnych osôb z vášho okolia. Samozrejme, na jeden tetovací motív nemusíte využiť kombináciu všetkých osobných prvkov. Odporúčame dva, maximálne tri prvky, aby nebola výsledná práca “preplácaná”.

 

Umiestnenie tetovania na tele

Keď už máte jasno v štýle a prvkoch motívu, prichádza na rad výber vhodného miesta. Hádam najzásadnejšia otázka znie, do akej miery má byť nové tetovanie viditeľné pre vaše okolie. Najviditeľnejšie miesta sú prsty, dlane, krk, predlaktia a lýtka (ak neberieme do úvahy tvár :)). Po tomto rozhodhnutí nasleduje určenie veľkosti tattoo – to sa však často deje už priamo v štúdiu pri konkrétnom návrhu od tatéra. Ak by ste mali záujem preniknúť hlbšie do tematiky umiestnenia na tele (vrátane mapy bolesti), prečítajte si náš predchádzajúci článok na blogu.

Kompozícia a farebnosť tattoo

Túto časť by ste už mali plánovať priamo s tatérom. Ideálny scenár je zaslanie idey tetovania (motív, prvky, umiestnenie, farebnosť) s referenčnými obrázkami a dôvera v kompetencie tattoo umelca. Farebným vs. čiernobielym (správne je čierno-šedým) tetovaniam sme sa venovali aj v predchádzajúcom článku na blogu.

 

Zostáva len veriť, že čísla v pandémii Covid-19 budú odteraz len a len klesať a postupným uvoľňovaním opatrení sa nadobro otvoria aj brány tetovacích štúdií. A vtedy budete mať pred ostatnými záujemcami obrovskú výhodu v jasnej predstave o svojej tattoo.