S ľahkou dostupnosťou nástrojov na tetovanie nastal na Slovensku pretlak tatérov a štúdií. Tento článok je vhodný najmä pre ľudí, ktorí uvažujú nad tetovaním, ale nevedia si vybrať vhodné štúdio. Prečítajte si naše subjektívne rady, na čo sa zamerať pri výbere tetovacieho štúdia / salónu.

Osobné odporúčania

Spontánne ústne odporúcanie je zatiaľ najlepšia forma marketingu, ktorá bola kedy vymyslená. Ako sa k nim dostať? Je to jednoduché. Poznáte vo svojom okolí niekoho, kto je spokojný/á so svojim tatoo? Ak áno, spýtajte sa ho/jej či by vám odporučil/a štúdiu ci konkrétneho tatéra.

Online médiá

Ak nepoznáte nikoho alebo ste zástancami vlastného výskumu, vyskúšajte pohľadať štúdiá cez hashtagy (napr. #slovaktattooo) na Instagrame, na online portáloch (napr. zoznam na portáli Potetuj.sk, článok Toto je 10 slovenských tetovacích štúdií, ktoré musíš spoznať), podľa kľúčových slov na Facebooku alebo na online fórach (napr. Quora, alebo Reddit).

Recenzie

Keď má tetovacie štúdio zaregistrovanú svoju adresu v Google maps, príp. má Facebook stránku – viete si pomerne jednoducho zistiť recenzie. Je dôležité všímať si, či recenzie (či recenzenti) vyzerajú dôveryhodne, prípadne či je hodnotení dostatok na to, aby to bolo pre vás relevantné.

Webstránka

Ak má štúdio vlastnú webstránku, býva to znakom, že pracujú legálne. Na webe si vopried viete pozrieť fotky štúdia, tattoo práce, často kladené otázky, profily tatérov či dokonca aj cenník. Taktiež tu celkom isto nájdete zdroje pre prvý kontakt so štúdiom.

Prvý dojem 

Ak si dohodnete stretnutie, vsaďte na svoj prvý dojem a úsudok. Čistota, rozmiestnenie, kreslá a celková atmosféra vám dodajú / nedodajú dôveru sadnúť si do kresla a nechať si aplikovať motív priamo pod kožu. 🙂

Výber vhodného tetovacieho štúdia môže, ale aj nemusí byť komplikovaný proces. Stačí k tomu mať relevantné zdroje… 

Zdroj obrázkov – Unsplash.com