Tetovanie je trvalý zásah do vzhľadu kože, to všetci vieme. Ale to, že zručný tatér vie pretvoriť “dielo”, s ktorým majiteľ tetovania už nie je spokojný, vie len málokto. Reč je o cover up tetovaní. Samozrejme, aj to má svoje limity, o ktorých si napíšeme.

8477058_f496

Minulosť vs. súčasnosť

V minulosti sa používali na cover up tattoo len čierna farba. Ako však pokročila technológia výroby atramentov a zvyšoval sa skill tatérov, je možné pri prekrývaní používať aj červenú, modrú, zelenú, hnedú, oranžovú, purpurovú či tmavú magentu. Dokonca, môžu sa používať aj svetlé odtiene – v prípade, že tetovanie je veľmi vyblednuté alebo na častiach, kde pôvodné tetovanie nezasahuje. Avšak nie každý návrh je možné zrealizovať – je potrebná konzultácia s tatérom vopred.

creative-tattoo-cover-up-ideas-577e0d7f5344c__700

Aký je postup pri cover up tattoo?

Základné kroky sú rovnaké ako pri klasickom tetovaní (viac info v článku). Tatér najskôr prekreslí cez pauzák obrysy tetovania, ktoré má byť prekryté. Potom prekreslí nový návrh na pretláčací papier, aby dokonale prekrývalo kontúry starého tetovania. Potom prenesie nové linky návrhu cez pretláčací papier na kožu a začína tvoriť. Väčšinou je cover up tetovanie od 30% väčšie ako jeho predchodca. Často sa stáva, že tattoo artist pri novom návrhu vychádza z pôvodného motívu a pridáva vizuálny upgrade. Niekedy stačí len “oživiť farby” a tetovanie dostáva grády.

8477069_f496

Kreatívne cover up-y

Motív tetovania môže majiteľa po rokoch omrzieť. S istou dávkou nadsádzky a priznania (nezakrývania) pôvodného návrhu, môžu vzniknúť pozoruhodné cover upy. Viac fotografií nájdete v tematickom článku na Bored Panda.

creative-tattoo-cover-up-ideas-24-577e03182db59__700

Ak máte staré tetovanie, ktoré chcete zakryť kvalitným tattoo, kontaktujte nás. Určite niečo vymyslíme 😉