Filip je najnovším členom a posilou v tatérskej časti tímu Mad Ram Tatoo. K tetovaniu sa dostal zhruba pred 5 rokmi, keď si dal spraviť prvú kerku a po tomto zážitku ho táto forma umenia celkom pohltila. Čo nám o sebe ešte prezradil? 

Zdravím ťa Filip. Kedy a ako si sa dopracoval k rozhodnutiu kúpiť si vlastné tattoo vybavenie a začať sa venovať tetovaniu seriózne? 

Čauko, po čase ako mi pribúdali tetovania a ja som sa o tetovanie ako také zaujímal už nejakú dobu som si povedal že by som rád vyskúšal niečo vytetovať aj ja. Zohnal som si teda prvý strojček, potetoval veľké množstvo banánov, pomarančov, a odvážnych kamarátov 😀 Postupom času som si uvedomil že práve toto je tá vec ktorej by som sa chcel venovať full time a zlepšovať sa v nej, skončil som teda v mojom predošlom zamestnaní a začal sa venovať tetovaniu naplno.

Akú časť tvorby máš na tetovaní najradšej? A ktorú naopak najmenej? 

Dá sa povedať že ma baví celý proces od návrhu motívu až po jeho spracovanie.

Ktoré vizuálne trendy v tetovaní hodnotíš pozitívne? Nechávaš sa nimi pri tvorbe aj ovplyvňovať? 

Za mňa veľmi pozitívne vnímam že za posledné roky sa do popredia dostali aj ilustračné štýly tetovania a kerky s čisto čiernym prevedením. Určite sa nimi nechávam ovplyvňovať a snažím sa učiť z tvorby ostatných talentovaných tatérov 🙂

Ako si sa dostal do Mad Ram Tattoo a ako vnímaš prácu v štúdiu

Z Mad Ram Tattoo som už mal viacero tetovaní, s Michalom sme sa už trochu poznali a po tom ako mi pomohol zohnať môj prvý tetovací strojček sme boli viac menej v kontakte keď som potreboval s niečím poradiť mi vždy ochotne pomohol. Keď som už tetoval nejaký čas a znovu som prišiel na kerku, povedal som Michalovi o svojom pláne že by som sa chcel tetovaniu venovať na plno a hľadám štúdiu v Bánskej Bystrici kde by som sa mohol zlepšovať. Našťastie Michal súhlasil s tým že by som to mohol skúsiť  Mad Ram Tattoo, za čo som neskutočne vďačný pretože sa môžem venovať tomu čo ma baví a mám okolo seba príjemných talentovaných ľudí od ktorých sa môžem učiť.

Ďakujeme za rozhovor, Filip. Ak vás rozhovor zaujal, viac z jeho tvorby si môžete pozrieť na jeho profile na webstránke.