Vybrať ten správny motív na tetovanie môže byť náročné samo o sebe. Niekto vie hneď čo chce, niekto musí dlho hľadať. Prísť však za tatérom s predstavou (aj vizuálnou), je na nezaplatenie. V tomto článku vám poskytneme tipy na inšpiratívne Tattoo blogy, ktoré stoja za vašu návštevu.

Inšpirácia

Amazing Tattoo Ideas

Portál ponúka presne to, čo znamená jeho jednoduchý názov. Má jednoduchú štruktúru – kategórie kopírujú záujem budúcich vlastníkov atramentu pod kožou – tetovanie pre mužov, ženy, sexi tetovanie, tetovanie celebrít (lepší názov je známych osobností), dokonca aj tribal tattoo 🙂 Každý týždeň pribúdajú nové príspevky, ktoré zhromažďujú obrázky podľa tém (mačky, plameniaky, malé symboly, geometria…) alebo miesta (na rebrá, zápästie, krk, za uchom…). Určite stojí za prezretie, pokiaľ chcete niečo, ale ešte neviete presne čo.

Snip20170322_3

World Tattoo Gallery

Obrovský tattoo katalóg. Takto stručne sa dá charakterizovať portál World Tattoo Gallery. Ponúka 4 druhy filtrov na triedenie fotiek – podľa štýlu, podľa námetu, podľa farieb a podľa časti tela. Potom už len scrollujete haldami vyfiltrovaných fotiek…. Okrem toho nájdete na portáli aj tattoo modelky, ukážky rôznych štýlov…

Snip20170322_12

Tattoo flashes

Webstránka zameraná čisto na skeče, ktoré slúžia ako návrhy pre tetovanie. Častokrát sa jedná o artwork umelcov, hodných výstav v galériách. Opäť, obsahuje kategórie, podľa ktorých si ľahko viete filtrovať obrázky.

Snip20170322_13

Magazíny

Tattrx

Avantgardné a súčasné tetovanie. Tento podtitul blogu perfektne vystihuje jeho obsah. Nájdete tu inšpirácie na nekonvenčné, netypické a “neopozerané” námety a techniky. Vhodné pre umelecky cítiace duše, ktoré sa chcú inšpirovať skutočne originálnym prístupom v tetovaní.

Snip20170322_6

Things and Ink

Oficiálna webstránka printového magazínu Things and Ink. Podľa ich slov je to nezávislý magazín, ktorý sa zameriava na umelecký prístup v tetovaní, príbehy a tattoo kultúru vo všeobecnosti.  Za zmienku stojí určite aj oficiálny blog a účet na Instagrame, kde pridávajú kvalitný obsah na dennej báze. Vhodný pre skutočných fajnšmekrov.

Snip20170322_8

Inkluded

Tattoo blog, obchod a komunita. Okrem nespočetne veľa fotiek realizovaných prác, obsahuje blog aj “tony” článkov, ktoré sú bohaté na text. Samostatná sekcia ponúka na výber aj videá.

Snip20170322_10

Inked

Jeden z najznámejších tattoo magazínov vôbec. Samostatnú sekciu venujú potetovaným ženám, čo poteší najmä (ale nie len) mužské publiku. Za zmienku stojí aj komplexný filter na fotky v každej kategórii. Napr. v kategórii “Inked girls” môžete selektovať dievčatá aj podľa príslušnosti k etnickým skupinám (latina, asian, indian…) 🙂

Snip20170322_9

 

Praktické rady otázky

Should I tattoo?

Blog sa venuje otázkam, ktoré si kladú ľudia pred prvou návštevou tetovacieho štúdia – mať či nemať tetovanie? Je vhodný pre tzv. “nerozhodných” zákazníkov, ktorí tu môžu nájsť otázky na odpovede týkajúce sa stupňov bolesti, možných rizík, postupu pri tetovaní, etických otázok, výberu miesta a pod. Angličtina je však nutným prvkom pre pochopenie kontextu blogu.

Snip20170322_11

Instagram

Instagram je kapitola sama o sebe – tony a tony inšpiratívnych účtov. Vyberáme z nich len pár, lebo by ste mohli scrollovať donekonečna…

neotraditionaleurope

blacktattooing

tattoos_black_and_grey

Spomenuté zdroje vám majú slúžiť ako inšpirácia. V žiadnom prípade vás nechceme navádzať k tomu, aby ste chceli prekresliť na telo už zrealizovaný motív. V Mad Ram Tattoo preferujeme originálne motívy – vždy tomu tak bolo aj bude... Je však jednoduchšie vysvetliť svoj zámer pomocou obrázku, ako ho opisovať pomocou slov. A to platí obzvlášť pri dohadovaní tattoo session cez online komunikačné nástroje (Facebook, mail).