Cestovanie nemusí byť len o párty, mori či foodporne. Pre milovníkov atramentu pod kožou môže byť dostatočne motivujúce spojiť návštevu novej krajiny s návštevou tattoo convention. Minimálne pre vizuálne potešenie, maximálne pre inšpiráciu na nové dielo. V článku nájdete tipy na tattoo eventy v Európe, ktoré nie sú tak ďaleko, aby ich nevedeli (časovo aj finančne) navštíviť.

Česká republika

Tattoo Convention Prague

Dátum: 19. – 21.5. 2017
Miesto: Priemyselný palác Holešovice, Praha
Vstupné: 210 Kč

Už od roku 1998 sa v Prahe koná každoročne. Každý ročník má svoju Miss, ktorá sa volí z radov návštevníčok prihlásených do súťaže, módnu prehliadku či kútik pre deti.  návštěvnic akce přihlášených do soutěže, módní přehlídku, koutek pro děti, či jiné vyžití spojené s body artem.

Snip20170426_3

 

Tattoo Session Silesia

Dátum: 6. – 7.10. 2017
Miesto: kostel sv.Václava v Opave
Vstupné: ešte nie je známe

Netradičné spojenie – tattoo art v priestore kostola môže byť samo o sebe lákadlom pre návštevu. Organizátori pripravujú masívnu akciu – viac ako 40 tetovacích štúdii z celej Európy, jedlo a pitie aj pre vegetariánov a vegánov, záhradka z vodnými fajkami, predaj šperkov a pod.

Snip20170426_4

 

Poľsko

12. Tattoofest

Dátum: 3. – 4. 6. 2017
Miesto: International Exhibition and Convention Centre EXPO, Krakow
Vstupné: 50 PLN v predpredaji

Poliaci robia Tattoofest v naozaj veľkom štýle s bohatým sprievodným programom – koncerty, DJ-i, graffiti jam, pole dance battle. Exkluzívnym hosťom je glamour modelka Lucky Hell, ktorá rada hltá (okrem iného) meče a ešte radšej sa pritom fotí.

2017-Krakow-Tattoofest

 

Nemecko

26th Tattoo Convention Berlin

Dátum: 12. – 14. 8. 2017
Miesto: Arena Berlin
Vstupné: 38 Eur na celý vikend

Z vlastných skúseností vieme odporučiť Berlín ako kultúrne bohaté, alternatívne (a lacné) mesto, ktoré je inšpiráciou samo o sebe. Tattoo convention v Berlíne má históriu (koná sa už 26. ročník) a aj bohatý  sprievodný program – Art fusion, Tattoo queen a pod.

2017-Berlin-Tattoo-Convention-min

Španielsko

Malaga Tattoo Convention

Dátum: 8. – 10. 9. 2017
Miesto: Palacio de Ferias y Congresos de Málaga – Fycma
Vstupné: ešte nie je známe

To čo sme spomenuli v úvode, hneď poprieme 🙂 Návštevu tattoo convention v Malage môžete spojiť s letnou dovolenkou pri mori, párty a foodpornom. Navyše, do tejto destinácie lieta nízkonákladová aerolinka Ryanair priamo z Bratislavy.

2017-Malaga-Tattoo-Convention

 

Dánsko

Prison Ink

Dátum: 25. – 27. 5. 2017
Miesto: Horsens, Danmark
Vstupné: 250 KR

Na záver niečo zo severu Európy. Prison ink je koncept tattoo convention v bývalom väzení. Návštevníci sa môžu tešiť na TOP mená tattoo scény a TOP mená graffiti (legálnej) scény. Destinácia je možno drahšia, ale kedy inokedy sa dostanete do Dánska 😉

2017-Prison-Ink-min

Tento článok mal zámer motivácie k cestovaniu za kvalitnými tattoo conventions. Ak už z akéhokoľvek dôvodu nenavštívite ani jednu zo spomenutých destinácii, vidíme sa na Tattoo Wars v Bratislave, kde bude mať zastúpenie aj Mad Ram Tattoo.