Ak ste to náhodou doteraz nevedeli, každým tetovaním dochádza k narušeniu štruktúry pokožky, čím vzniká na koži rana a tá má samozrejme svoj hojivý proces. V tomto článku sa zameriame najmä na hojenie tetovania a spôsob ako urýchliť tento proces.

Hojenie začína bezprostredne po tetovaní

Po 2 hodinách od tetovania odstráňte fóliu z tetovaného miesta a umyte ho antibakteriálnym mydlom. Potom tetovanie zľahka osušte čistým uterákom alebo papierovou servitkou. Je dôležité, aby ste prvý deň miesto už nenatierali, nezakrývali ani nebalili do fólie. Nasledujúce dni tetovanie po každom umytí natrite jemnou vrstvou krému, ktorý sme vám odporučili. V prvom týždni sa nekúpte, prípadne sa vyvarujte dlhšiemu kontaktu s vodou, umývajte sa len v tečúcej vode. Tetované miesto si natierajte a umývajte tri až štyrikrát denne počas doby 2 týždňov. Vo väčšine prípadov by ste mali mať tetovanie zahojené za 14 dní. Neodporúčame vám minimálne tri týždne po vašom termíne s štúdiu kúpanie v bazénoch, jazerách či mori. Taktiež počas tohto obdobia zvážte návštevu sauny, soláriu sa určite vyhnite.

Nalepovacia fólia ako alternatíva

Pri menších tetovaniach zvykneme dávať klientom miesto potravinárskej fólie nalepovaciu náplasť značky Dermalize alebo Unistar. Rozdiel je v tom, že náplasť si dáte dole z pokožky až po troch dňoch a pokračujete s umývaním a natieraním tetovaného miesta ako pri klasickej fólii. Zároveň po odlepení hojivej nalepovacej náplasti platia všetky hygienické odporúčania ako v odstavci vyšsie.

Hojenie tetovania nie je žiadna veda. Pokožka s tetovaním potrebuje dýchať, aby sa lepšie hojila. Nemala by byť ani vysušená, ani premastená. Ak vzniknú na tetovaní nejaké chrasty, určite ich nestrhávajte. Stačí dodržiavať pár spomenutých zásad a všetko bude v poriadku. Aj tak zastávame názor, že najlepším receptom na hojenie tetovania je trpezlivosť.