Keď uvažujete nad novým tetovaním si určite želáte, aby ostalo čo najdlhšie v kvalite, v akej ste ho mali bezprostredne po zahojení. Nasledujúci článok vám môže pomôcť vybrať umiestnenie tattoo alebo aspoň prehodnotiť menej vhodné miesta.

Najvhodnejšie a najmenej vhodné miesta na tele pre tetovanie

Ak chcete, aby vaše tetovanie vydržalo čo najdlhšie, odporúčame si vybrať si časť pokožky, ktorú máte čo najviac času zakryté oblečením, poskytuje dostatočný priestor pre tatéra, koža je bez zárezov a s čo najmenším množstvom ochlpenia. Najvhodnejším umiestnením tattoo je vnútorná časť ruky, chrbát, okolie kľúčnej kosti, hruď, stehná a ramená.

Vo všeobecnosti platí, že na miestach tela exponovaných denným svetlom, bledne tetovanie najrýchlejšie. To platí ešte viac pre farebné atramenty. Koža, ktorá je mechanicky namáhaná v záhyboch, podlieha naťahovaniu pri zmenách objemu častí tela alebo sa obtiera o cudzie predmety, je menej vhodná na tetovanie. Sú to napríklad miesta ako dlane, prsty, brucho alebo záhyby na rukách či nohách. Niektoré miesta ako vnútrorný priestor uší, zvyknú menej príjímať atrament, pretože neobsahujú strednú vrstvu kože.

Odtiene pokožky a farebné tetovanie

Melanín dáva vašej pokožke a vlasom hnedý alebo bronzový tón, najmä keď je vystavená slnečnému žiareniu. Melanín sa nachádza v rovnakej (strednej) vrstve kože ako atrament pri tetovaní. To znamená, že aj množstvo melanínu, ktoré má vplyv na odtieň pokožky vplýva na kvalitu tattoo v čase. Napríklad, ľudia so svetlejšou pokožkou majú málo melanínu a že farba ich pokožky sa príliš nemení. Atrament pod ich kožou sa vďaka tomu bude zobrazovať konzistentnejšie. Čím svetlejší tón pleti, tým viac možností máte – predstavte si pastelky na bielom papieri. Ľudia so svetlejším odtieňom pleti sa často rozhodujú pre tie najvýraznejšie farby, ako je jasne červená, oranžová, zelená, fialová a samozrejme modrá alebo čierna. Pri ľuďoch s tmavšou pokožkou zvyčajne melanín narúša svetlú farebnú schému. Biela, žltá a oranžová úplne stratia ráz a získajú  “spálený” alebo matný odtieň.

Súčasťou procesu tetovania v Mad Ram Tattoo je aj konzultácia. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom motívu či umiestnenia, môžete ich adresovať na e-mail info@madramtattoo.sk