Nasledujúci rozhovor môže zaujať tých, ktorí uvažujú nad piercingom, ale aj tých, ktorí sú fanúšikmi tohto druhu umenia. V interview sme vyspovedali Patríciu z Mad Ram Tattoo, ktorá sa piercingom venuje od roku 2008. Jej životnou vášňou je umenie. Táto vášeň ju vedie pri tvorbe tetovaní, piercingov či inej kreatívnej činnosti.

Zazdieľaj s nami prosím Tvoj príbeh ako si sa dostala k piercingom?
Začalo to keď som mala asi 13 rokov. Vždy sa mi piercingy a tetovania páčili, ale nemala som na ne peniaze. Moja mama nikdy nebola veľký fanúšik týchto vecí takže ma v tom finančne nepodporovala. Takže sme sa s kamoškami rozhodli kúpiť si ihly v lekárni a na školských záchodoch sme si poprepichovali uši. Nebála som sa toho, šlo mi to a postupom času bolo tých piercingov viac a viac. Dokonca sa mi začali ozývať aj cudzí ľudia, no a tak to šlo ďalej.

Aké boli Tvoje začiatky a čo Ťa pri piercingoch drží dodnes?
Začiatky boli zaujímavé, veľa pokusov aj na sebe samozrejme, ale to bolo len dobre. Naučilo ma to veľa a hlavne veľa vecí, ktoré ti na nejakom jednodňovom kurze piercingu nikto nepovie. Ďalej som čerpala informácie z internetu a veľa som sa pýtala iných skúsenejších piercerov v rôznych štúdiách. Dodnes ma tá práca baví. Príde mi, že keď človek navštívi štúdio a ja mu urobím piercing, tak odchádza šťastnejší.

Aké vlastnosti by podla Teba mal byť dobrý body piercer?
Hlavne by mal vedieť čo robí. Mal by určite vedieť komunikovať a byť trpezlivý.

 

A ako sa správaš pri klientoch, ktorí majú strach, prípadne nevedia čo od sedenia očakávať?
Ja hovorím svojim klientom pravdu a všetko im vysvetlím. Piercing nie je vôbec nič strašné, je to chvíľka. Najčastejšie počúvam po prepichnutí vety typu : “To je všetko?” , “To tak rýchlo?”. Úprimne si myslím, že odber krvi je horší 😀

Čo by si odporučila ľuďom, ktorí idú na piercing po prvýkrát? Existuje návod, ako sa na piercing sedenie pripraviť
Nestresovať sa, dobre sa vyspať a byť hydratovaný. Pustiť si obľúbenú hudbu cestou do štúdia a mať dobrú náladu. Úplne najlepšie by bolo aby sa klient nehanbil a opýtal sa na to, čo ho znepokojuje.

Aké sleduješ trendy v oblasti piercingov? A Čo by si odkázala ľuďom, ktorí uvažujú nad piercingom?
Určite sú. Vidím, ako sa to v priebehu rokov mení. V minulosti to bol piercing jazyka, potom septum a teraz sú to uši. Najčastejší piercing ktorý v poslednom čase prepichujem, sú rôzne časti ušnej chrupavky.

 

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí uvažujú nad piercingom?
Choďte do toho! Život je krátky! 😀

 

Ďakujeme za rozhovor, Patrícia. Ak by ste mali záujem o piercing, napíšte na info@madramtattoo prípadne zavolajte na +421 918 939 833 a dohodnite si termín.