Otázka veľkosti trápi (nielen) budúcich majiteľov prvého tetovania. Popri motíve, mieste a farebnosti je to ďalšia entita, na ktorú treba myslieť pri výbere tattoo. Našťastie sa máte s kým poradiť 😉

 

Malé, stredné či veľké tetovanie?

Na začiatku je lepšie začať s menším tetovaním na diskrétnejšom mieste (rameno, bok, stehno). Po čase zistíte, či ste sa s tattoo stotožnili a či ste pripravení na niečo odvážnejšie. Z pohľadu tatéra ponúka väčší návrh lepšie využiteľnejšiu plochu na realizáciu, kdežto pri malých tetovaniach len ťažko vykreslí detaily. Rovnako je potrebné myslieť na to, či chcete pokračovať v tvorbe celistvého tetovania (napr. rukáva) alebo sa jedná len o jednorázový akt. Podľa toho tattoo umelec upraví pozadie návrhu, aby bolo možné nadpojiť aktuálny návrh s novým tetovaním.

Príklady menších tetovaní

 

Ako vieme poradiť pri voľbe veľkosti tetovania?

Najskôr vám tatér pripraví návrh – buď kreslený rukou alebo upravený v programe Photoshop. Následne návrh vytlačí v rôznych veľkostiach. Pred zrkadlom máte možnosť vidieť, ako sa jednotlivé návrhy hodia k vašej fyzionómii tela. Po odporúčaní tatéra je definitívna voľba veľkosti na vás. Pred “ostrým” tetovaním budete ešte raz vidieť linky návrhu odtlačené na koži cez prenášací papier. Tu vzniká priestor na posledné pripomienky, po schálení veľkosti sa už ide do “tuhého”.

 

Na záver vám pre rozhodovanie sa o veľkosti tetovania poradíme len jediné slovo – inšpirácia. Prezrite si fotky hotových realizácií a použite ju ako referenčný obrázok pri zadávaní práce do tattoo štúdia. Inšpiratívne zdroje nájdete v staršom príspevku na Mad Ram Tattoo blogu.