Opäť ostávame pri téme výbere motívu na tetovanie. Našim zámerom je, aby ste mali čo najosobnejšie a tým pádom aj najoriginálnejšie tetovanie na svete. Otázka, ktorú si klienti mnohokrát kladú pri výbere motívu znie: “Charakter alebo písmo? Alebo radšej oboje?”.

Prečo si vybrať charakter ako formu tetovania?

Ako ste si mohli všimnúť, 70-80% tetovaní v štúdiu Mad Ram Tattoo tvoria charaktery (portréty, reálne či mýtické postavy, zvieratá, …), lebo jednoducho ich milujeme 🙂 Z nášho subjektívneho pohľadu vyjadruje charakter emóciu motívu oveľa jednoduchšie. Deje sa tak z jednoduchého dôvodu – ľudia ľahšie vnímajú symboly ako znaky. V prípade diela poskladaného z viacerych tetovaní (rukáv, celý chrbát), sa tatérom pri charakteroch ľahšie spájajú jednotlivé motívy. Stačí, ak nám pošlete predstavu a vytvoríme vám motív

Prečo si na tetovanie zvoliť radšej písmo?

Slovo či nápis vyjadruje “doslova a do písmena”, čo ním chce autor motívu odkázať svetu. Vlastník tetovania ním manifestuje určite vnútorné presvedčenie. Pri samotnom výbere sa zamyslite nad nadčasovosťou Pokiaľ si citát nevymyslíte sami, je veľmi ťažké dosiahnúť originalitu motívu. Tá sa dá docieliť jedine výberom unikátneho fontu. Motívy s písmom zvyčajne zaberajú na tele menej miesta ako charakter a môže pôsobiť diskrétnejšie. Pri cudzojazyčných textoch dbajte na správnu gramatiku a význam, ktorý neznamená v preklade do inej reči niečo diametrálne odlišné.

Čo hovoríte na abstraktné tetovanie?

Abstraktu venujeme v štúdiu najmenej úsilia. Vieme vám vytvoriť jedinečný abstraktný tattoo motív, avšak lepšou voľbou pre vás budú tatéri, ktorí sa špecializujú na tento druh tvorby. Pri inšpirácii obrázkami z Instagramu či Pinterestu skúste zvážiť, či je daný motív nie je len dočasný trend (napr. water color).