Otázka, ktorú si kladiete sami sebe, keď rozmýšľate nad novým artworkom pod kožou. V Mad Ram Tattoo máme bohaté skúsenosti s aplikovaním farebného aj čiernobieleho (resp. čierno-šedého s bielymi “hajlajtmi). V článku zdieľame pohľad na obidva typy tetovania a môže vám pomôcť pri rozhodovaní. Prosím, nepýtajte sa nás, ktorý typ tetujeme radšej 😉

Farebné tetovanie

Vďaka dostupnosti odtieňov atramentov sa farebné tetovanie rozmohlo poslednú dekádu (aj dve). Plnofarebné rukávy vyzerajú pri kvalitnom prevedení viac ako príťažlivo. Vo všeobecnosti, vyzerá farebné tetovanie najlepšie na človeku so svetlejšou farbou pleti. Niektoré odtiene atramentu však nebudú kontrastné s farbou pokožky, preto je vhodná konzultácia ešte vo fáze návrhu.

Plusy:

Žiarivejšie, nápadnejšie a motív doslova “vystúpi” na povrch tela. Tatérovi dávajú väčšiu slobodu pri návrhu aj prevedení. Jednoznačne je farebnosť lepšia voľba pri cover-up tetovaní.

Mínusy:

Ak ste milovníci pobytu na slnku, farebné tetovanie vám vybledne rýchlejšie ako čiernobiele. Hovorí sa, že je aj bolestivejšie kvôli faktu, že tatér  väčšinou vypĺňa každý centimeter štvorcový z návrhu.

 

Čiernobiele (čierno-šedé) tetovanie

Historicky vznikla táto forma oveľa oveľa skôr, ide návrat ku koreňom umenia menom Tattoo. Pri čiernobielych tetovaniach sa najlepšie ukáže rukopis a zručnosť tatéra, ktorý sa hrá s tieňovaním, s precíznosťou liniek, hĺbkou vnášania atramentu pod kožu.

Plusy:

Dlhšia životnosť a ľahšie obnovenie tetovania. Podľa teórie vyžaduje menej bolesti – svetlé tóny dokáže nahrádzať pokožka. V mnohých prípadoch aj nižšia cena.

Mínusy:

Vyžaduje vyšší skill tatéra – pri nekvalitnom prevedení to môže skončiť menšou katastrofou. Čiernobiele tetovanie viac splýva s telom – skôr ako forma, vynikne obsah motívu.

Sumár

Je jedno, pre aký druh tetovania sa rozhodnete. V štúdiu Mad Ram Tattoo s vami skonzultujeme a aplikujeme akýkoľvek návrh. Ukážky najlepších čiernobielych aj farebných prác nájdete v sekcii Galéria na webstránke MRT.