V tomto článku sa pozrieme bližšie na aplikácie, ktoré sa vám môžu hodiť do vašeho smartfónu či tabletu, pokiaľ chcete čerpať inšpiráciu na nové motívy tetovania. Zároveň vám pomôžu vybrať miesto, veľkosť tattoo či zistiť, aký tatérsky štýl vám vyhovuje.

INKHUNTER

Chceli ste niekedy zistiť, ako bude nové tetovanie vyzerať na vás ešte pred návštevou štúdia? Technológia rozšírenej reality (Augmented reality) v aplikácii Inkhunter vám zobrazí, ako by vyzerali rôzne motívy vašich telách. Stačí si nakresliť na hocijaké miesto na tele 3 čiarky a mobil či tablet s AR technológiou vám cez kameru vizualizuje motív priamo na telo…

Link na webstránku aplikáciu Inkhunter

TATTOO DESIGNS

Tattoo Designs je v podstate veľká knižnica tattoo umenia, avšak obsahuje motívy, ktoré sú rozdelené do jednotlivých kategórií. V kaźdej kategórii sú ticíce návrhov, ktoré môžete pridávať medzi obľúbené, sťahovať, zdieľať, … Navyše vám aplikácia odporučí k jednotlivým štýlom aj tattoo umelcov – tí su však väčšinou v zahraničí. Pridanú hodnotu však vnímame v zorientovaní sa v prevládajúcich tattoo štýloch.

Link na aplikáciu Tattoo Designs pre Android

Skinmotion

Aj aplikácia Skinmotion predstavuje spojenie remesla a technológie. Umožňuje vytvoriť zvukovú stopu dlhú až 30 sekúnd (napr. obľúbenú skladbu, hlas človeka či zvuk domáceho miláčika) a zmeniť ho na návrh tetovania zvukových vĺn, ktoré si môžete pri skenovaní vypočuť pomocou zmienenej mobilnej aplikácie.

Napriek tomu, že appka je skvelý nápad, stojí za zmienku, že akékoľvek tetovanie zvukových vĺn vytvorené pomocou aplikácie nie je skutočnou zvukovou stopou. Pri čítaní z aplikácie budete skutočne presmerovaní na odkaz Skin Motion, kde je uložený zvukový klip.

Link na aplikáciu Skinmotion pre Android a iOS

Tattoodo

Tattoodo je vraj najväčšia online tattoo komunita na svete. Aplikácia vám ponúka príležitosť inšpirovať sa, sledovať a kontaktovať sa s talentovanými umelcami tetovania. Appku si môžete predstaviť ako niečo veľmi podobné Instagramu, ale je zameraná špeciálne pre nadšencov tetovania.

Rovnako ako InkHunter, aj toto je aplikácia, ktorá má od svojich používateľov pozitívne recenzie. Pokiaľ ide o inšpiráciu pre tetovanie, je to jedna z najlepších aplikácií.

Link na webstránku Tattoodo, link na aplikáciu pre iOS a Android.

Pinterest

Instagram ako nekonečnú studňu inšpirácie vám predstavovať nebudeme, lebo ju určite poznáte. Pinterest je slušnou alternatívou čo sa týka zdroja inšpírácie na tetovanie. Môžete sledovať umelcov (mimo iných aj Mad Ram Tattoo) alebo tvorbu podľa kategórií – či už na webstránke alebo pomocou stiahnutej mobilnej aplikácie.

Link na webstránku Pinterest, link na aplikáciu pre iOS a Android.