Ak sa rozhodnete byť vlastníkom tetovania na tele, resp. ním už ste, pripravte sa na zvedavé pohľady okolia. Ľudia si vás nevedomky premeriavajú pohľadom (áno, robia to všetci – aj muži aj ženy) a pohľadom zastanú na jednom mieste – vašom tattoo. Ak si ich náhodou všimnete, odvrátia zrak. Keď vás poznajú, budú sa chcieť pýtať. Veľa pýtať. A niekedy aj dotýkať. Ak si chcete udržať pozitívnu náladu, pripravte si odpovede na “múdre” otázky okolia už dopredu. Toto je sada najčastejších otázok od laikov.

Má tvoje tetovanie nejaký význam?

O to zvláštnejšia otázka, ak sa vás ju pýta neznámy človek. Existuje rada odpovedí, ak nechcete vysvetľovať zámer, s ktorým ste do tetovania išli. Je to vaša osobná záležitosť a nemusíte to vysvetľovať každému človeku. A často nie sú ľudia, ktorí kladú otázky pripravený počuť odpoveď. Preto si môžete dovoliť povedať “nerád sa rozprávam o význame môjho tetovania s cudzími ľuďmi”, “Nič” alebo “Jednoducho, páčilo sa mi to a teraz to mám na ruke”.

 

Bolelo Ťa to?

“Skús si predstaviť 4+ hodinovú session, kde Ti tatér nanáša ihlou pod kožu atrament v rôznej hĺbke a zodpovedaj si znova otázku.” Tetovanie bolí. Za krásu si človek v štúdiu niečo aj pretrpí. Ale väčšine ľudí to stojí za to. A prídu na session opäť. A opäť.

 

Nebojíš sa, ako bude Tvoje tetovanie vyzerať keď zostarneš?

“Nebojím”. Bude to vyzerať skvele, aj keď budete mať 90. A viete prečo? Lebo to nebudete ľutovať a tetovanie vám bude pripomínať určitý moment z vášho života až do smrti. A ak bude chcete tetovanie “refrešnúť”, jednoducho si ho dáte obtiahnuť prípadne vyfarbiť.

 

Nebudeš to ľutovať niekedy v budúcnosti?

“Nie”. Rozhodnutie mať práve tento motív tattoo sa už stalo a nie je priestor na ľutovanie. Navyše, existuje veľa spôsobov, ako pôvodný motív vylepšiť (obtiahnuť, dotvoriť, vyfarbiť, spojiť do celku) a prinajhoršom (snáď sa to nikdy nestane) prekryť.

 

Koľko Ťa stálo tetovanie?

“Presne toľko, koľko má moje tetovanie hodnotu.” V prvom rade, každý majiteľ tetovania investuje do seba. Na celý život. Preto si vyberie tatéra, ktorého práce sú kvalitné a vizuálne príťažlivé. Jednoduchá matematika. Samozrejme, ak chce niekto odporučiť tatéra a jeho cenník, nech sa páči.

 

Čo si pomyslia Tvoji rodičia?

“Nemám dosah na to, čo si pomyslia moji rodičia. Je to ich názor, na ktorý majú právo. Takisto ako ja mám právo mať tetovanie”. Každý dospelý človek rozhoduje o svojich činoch a nesie za ne zodpovednosť. Tak je to nastavené v spoločnosti. A tetovanie nie je žiadnou výnimkou. Trestno-právna dospelosť v našich končinách nastáva v osemnástom roku života. Mentálna dospelosť u niektorých jedincov skôr, u niektorých neskôr a u niektorých nikdy 😉

 

Ako si nájdeš prácu s tetovaním?

“Ako nič. / Nájdem si takú prácu, kde budú moje tetovanie rešpektovať.” Pohľad verejnosti na tetovanie sa za poslednú dekádu zlepšil. Existuje rada kreatívnych povolaní, kde sú ľudia s tattoo vnímaný dôveryhodnejšie (obrazne povedané). Viac si prečítajte v článku, ktorý sa venuje tejto téme.

 

Ak už máte / chcete tetovanie, snáď sme vás tipmi inšpirovali, ako mať vopred pripravenú odpoveď na rôzne tipy otázok z publika. Ak si chcete booknuť termín, kľudne píšte na Facebook stránku alebo si zavolajte na +421 918 939 833