Tetovanie má svoju históriu, vývoj a samozrejme neustály progres. Vďaka masívnemu prepojeniu sveta cez internet vám ukážeme, kam sa až dostala pomerne jednoduchá forma umenia – aplikovanie atramentu ihlou pod kožu. Videá sú síce v angličtine, avšak intro a krátky obsah nájdete pri každom videu.

Keď deti tvoria dizajn tattoo pre svojich rodičov

Dnešná výchova detí pravdepodobne dospela do štádia, že potomkovia ovplyvňujú až manipulujú rodičov. Inak si nevieme predstaviť trend, keď deti kreslia návrhy na tetovanie pre svojich rodičov. Každopádne, klobúk dole pred odvahou a dôverou rodičov. Vo výsledku to nevyzerá až tak zle…

Tetovanie založené na kulte bolesti

Bolesť v jeho najsurovejšej podobe je hnacou silou pre tatérov – Valerio Cancellier a Camy Stewart. V “Brutal black project” nejde o výtvarnú hodnotu, ale o proces agónie, ktorú prežíva budúci majiteľ tetovanie pri tvorbe. Jeho telo nešetrným spôsobom
tetujú dvaja, až traja umelci a vybuchnú do hnevu, ak to ich mandant “nezvládne” do konca. Video neodporúcame sledovať slabým povahám.

101-ročná tatérka a tattoo turizmus na Filipínach

Trend návratu ku koreňom ženie aj fanúšikov, ktorí sa nechávajú tetovať tradičnými formami. Veľmi vyhľadávanou osobou je už roky Fang Od z malej dediny na Filipínach, ktorá udržiava tradíciu Kalinga – tetovanie pomocou palicieč a kladivka. Vo videu sa dozviete, prečo sú k nej ľudia ochotní cestovať toľko kilometrov na sedenie.

Zakrývanie jaziev tatoo a vytváranie míľnikov v živote

Tetovanie môže mať okrem estetického aj prospešný účel pre spoločnosť. To potvrdzuje hnutie umelcov, ktorí zakrývajú stopy po sebapoškodzovaní a jazvy z operácií (napr. masektómia), ktoré sú nepeknou spomienkou. Pre niektorých sa však stávajú novým míľnikom v živote a chcú si ho nechať skrášliť tetovaním.

Ako sa robí tetovanie vo väzení

Už dávno neprevláda spoločenský názor, že tetovanie majú len trestanci. Zaujímalo vás však, ako vzniká tetovanie v partizánskych podmienkach za mrežami, keďže je ilegálne. Zohnať všetky pomôcky je takmer nemožné, preto sú trestanci “odsúdení” len na svoju vynaliezavosť.